به دلیل نوسانات قیمت بازار لطفا برای استعلام قیمت دقیق و بروز با پشتیبانی کالاکام تماس حاصل فرمایید.

قوانین و مقررات

قوانین کالاکام

قوانین کالا کام

قوانین و شرایط مندرج در این قسمت صرفا به منظور آگاهی کاربران محترم کالاکام در رابطه با نحوه عملکرد و ارائه خدمات کالاکام می باشد تا با اطمینان خاطر ، خریدی لذت بخش را تجربه نمایند . کالاکام همواره ارایه خدمات برتر و رضایت مشتریان را مد نظر داشته و عملکرد خود را همراستا با قوانین خود، قرار خواهد داد .

این قوانین منطبق با قوانین جمهوری اسلامی ایران ،قانون تجارت الکترونیک ، و قانون حمایت از حقوق مصرف کننده است و ثبت سفارش در سایت کالاکام  به معنای آگاه بودن و پذیرفتن این شرایط و قوانین محسوب خواهد شد .

ثبت سفارش :

با توجه به آنکه موجودی کالاهای کالاکام و قیمتها در طول زمان در حال تغییر می باشند، برای انجام خرید ابتدا لازمست مشتریان استعلام قیمت و موجودی نمایند.

روش های پرداخت :

همگی کاربران کالاکام میتوانند در هنگام ثبت سفارش از طریق درگاه اینترنتی بانکی در سایت کالاکام و یا از طریق پنل اینترنتی بانک شخصی خود ، هزینه سفارش خود را به صورت آنلاین پرداخت و در قسمت پرداخت در سبد خرید ثبت کنند .پرداخت موفق مبلغ به منزله ثبت قطعی این پرداخت برای سفارش است که نیاز به اطلاع دادن نیست و سفارش به طور خودکار وارد مرحله آماده سازی و ارسال میشود .

روشهای ارسال سفارش :

1  . سفارشات در شهر تهران صرفا توسط ناوگان کالاکام ارسال می گردد و مشتریان می توانند از بین سه روش ارسال فوری، ارسال عادی و ارسال رایگان یکی را انتخاب نمایند.

 2 . در شهرهای مجاور شهر تهران، سفارش ها علاوه بر نمایندگان کالاکام ، توسط شرکت پست نیز ارسال می گردند.

3  . در سایر استان ها غیر از استان تهران، سفارش ها از دو طریق شرکت پست جمهوری اسلامی ایران و باربری ارسال می گردند.

مشتریان می توانند در مرحله ثبت سفارش و استعلام، از بین روشهای ارسال ممکن، یک روش را به دلخواه انتخاب نمایند. انتخاب هر روش به منزله آگاهی از قوانین و شرایط آن می باشد


توجه مهم: در مواردی که ارسال توسط شرکت پست یا باربری انتخاب می گردد، مسئولیت فروشگاه صرفاً تحویل سفارش بصورت صحیح و سالم و در حداقل بازه زمانی به شرکت پست یا باربری و ارسال کد پیگیری برای مشتری می باشد. در این موارد فروشگاه مسئولیتی در قبال تاخیر در ارسال یا مشکلات احتمالی آن ندارد. در این موارد و به منظور احتیاط بیشتر، فروشگاه کالا را بر اساس چارچوب شرکت پست یا باربری تا سقف ممکن بیمه می نماید تا نگرانی از بابت خسارت احتمالی برای مشتریان وجود نداشته باشد، اما در صورت بروز مشکل کالاکام پاسخگو و پرداخت کننده خسارت نمی باشد.

 

مدت زمان تحویل سفارش ها

سفارش های شهر تهرانمدت زمان تحویل کالاها در شهر تهران بر اساس روش انتخابی از کمتر از 4 ساعت در روش ارسال فوری تا حداکثر 3 روز کاری برای سفارش های ارسال رایگان می باشد

توجه: سفارش های ارسالی در سطح شهر تهران در بازه ی زمانی مشخص که از قبل با مشتری هماهنگ شده است تحویل میگردد و مشتریان محترم لازم است که در ساعات تعیین شده در محل تحویل کالا حضور داشته باشند .در غیر این صورت هزینه ارسال مجدد کالا برعهده مشتری میباشد .

 

سفارش های ارسال شده توسط پست و باربری:

سفارش هایی که قرار است از طریق پست یا باربری ارسال گردند، در صورتیکه قبل از ساعت 11 نهایی شده باشند، در همان روز تحویل پست یا باربری خواهند شد، اما چنانچه بعد از این ساعت نهایی شده باشند، در روز کاری بعد تحویل خواهند گردید. شرکت پست و باربری نیز بسته به مقصد کالا، معمولاً 24 تا 48 ساعت کاری بعد کالا را به مقصد خواهند رساند.

 

نکاتی که مشتریان محترم  هنگام دریافت سفارش باید به آنها توجه کرد :

1لازم است تطابق اقلام سفارشی با فاکتور، در حضور همکاران تحویل سفارش کنترل شود و در صورت مغایرت از تحویل گرفتن آن خودداری نمایند.

2- لازم است در هنگام تحویل گرفتن سفارش ، کالای خود را ازتمام جنبه های ظاهری و آسیب دیدگی بررسی نمایند  و سپس تحویل گرفته شود . در غیر اینصورت فروشگاه کالاکام  دیگر مسئولیتی در قبال ایرادات و مشکلات ظاهری کالا نخواهد داشت .

3- تحویل کالا با ارائه کارت ملی  مطابق با فرد سفارش دهنده است و چنانچه فردی که کالا را سفارش داده تمایل داشته باشد شخص دیگری آن محصول را تحویل بگیرد باید نام فرد تحویل گیرنده را به فروشگاه اعلام نماید در غیر اینصورت هرگونه مسئولیت به وجود آمده متوجه شخص سفارش دهنده میباشد .

4- تحویل کلیه سفارش ها درب اصلی ورودی ساختمان میباشد .

5- مشتریانی که دارای کارت نقره ای یا طلایی میباشند در هنگام تحویل محصول خود موظف هستند کارت شناسایی را به همراه کارت اشتراک خود ارائه دهند .

 

شرایط استفاده از کالای خریداری شده :

باربری یا ماموران ارسال کالاکام تنها مسئول تحویل سفارش هستند و باز کردن جعبه و نصب کالاهایی که باید توسط نصاب شرکت مربوط راه اندازی شوند (مانند تلویزیون، ماشین لباسشویی و نظیر آن) تنها باید توسط نصاب مجاز انجام شود. برای این منظور لازم است خریدار با شرکت مربوط یا نمایندگی مجاز آن تماس بگیرد. در غیر  این صورت امکان استفاده از هرگونه گارانتی یا خدمات پس از فروش از بین خواهد رفت.

امکان خطا در قیمت ها یا اطلاعات ورودی سایت :

1- تیم پشتیبانی کالا کام همواره تلاش مینماید که قیمت های کالا را به درستی و با حداقل خطا در سایت وارد نمایند . اما همواره خطای انسانی در ورود اطلاعات وجود خواهد داشت لذا در مواقعی که قیمت ها به اشتباه وارد سایت شده باشند هیچ گونه تعهدی برای فروشگاه کالاکام برای فروش کالا به همان قیمت اشتباه ایجاد نخواهد نمود .

2- در صورت اشتباه قیمتی پس از ارسال محصول و دریافت توسط مشتری ، در صورتی که کالا را از بسته بندی خارج نکرده باشند انرا عودت نمایند ، در غیر اینصورت مشتری موظف است ما به التفاوت وجه را به حساب فروشگاه واریز نماید مشتری با قبول قوانین سایت حق هرگونه اعتراض در این موارد را از خود سلب مینماید .

3- محتویات سایت فروشگاه توسط گروه تخصصی و از منابع معتبر و با دقت از اعتبار انها تهیه شده و به صورت مستمر جهت درست و به روز بودن بازبینی میگردند با این حال کالاکام هیچ گونه مسئولیتی را در قبال محتوای مطالب و اشکالات غیر عمدی و ایرادات نگارشی را نمیپذیرد .

 

توجه : لازم به ذکر است امکان و حق تغییر این قوانین در شرایط و بازه های زمانی  مختلف برای کالاکام محفوظ میباشد و قوانین جدید جایگزین قوانین قبلی محسوب خواهد شد .در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهام در خصوص موارد فوق همکاران ما در واحد خدمات و پشتیبانی پاسخگوی شما عزیزان خواهد بود .